Netamin Szerves SZELÉN tabletta
60 db tabletta
- A termék optimális hasznosulású, szerves kötésű szelént tartalmaz (L-szelenometionin)
- Hozzájárul a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez
- Hozzájárul a pajzsmirigy normál működéséhez
- Részt vesz a normál spermaképződésben
- Kutatások alapján a szelén:
- ...fontos szerepet tölt be a női és férfi termékenységben
- ...szükség van rá az egészséges terhességhez és a magzat megfelelő fejlődéséhez
- ...hiánya fokozhatja olyan állapotok tüneteit, mint a PCOS, endometriózis, mióma
- 60 db-os kiszerelés, 2 havi adag
Termékleírás
A szelén az esszenciális tápanyagok közé tartozik, ami azt jelenti, hogy az emberi szervezet nem képes maga előállítani, így kívülről kell bejuttatnunk. Több mint két tucat szelenoprotein alkotóeleme, amelyek nagyon fontos szerepet játszanak a szaporodásban, a pajzsmirigy-hormonok termelésében, a DNS-szintézisben, illetve a sejtek oxidatív károkkal és fertőzésekkel szembeni védelmében.1
A szelén jótékony hatásai*
- hozzájárul az immunrendszer egészséges működéséhez
- hozzájárul a pajzsmirigy normál működéséhez
- hozzájárul a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez
- részt vesz a normál spermaképződésben
*Az Európai Élelmiszer-biztonsági Hatóság (EFSA) által tudományosan bizonyított, és az Európai Bizottság (EC) által engedélyezett állítások.
A szelénhiányra utaló jelek
- Általános fáradtság
- Szellemi fáradtság
- Pajzsmirigy-alulműködés
- Termékenységi problémák
- Alacsony spermaszám
A szelén megfelelő pótlására különösen oda kell figyelniük a pajzsmirigyzavarban szenvedő betegeknek, például pajzsmirigy-alulműködés, autoimmun Hashimoto thyreoiditis, golyva, vagy pajzsmirigy-túlműködést okozó Basedow-kór esetén.
Miért jobb szerves kötésű szelént választani?
A szelén két formában létezik: szervetlen (szelenát és szelenit) és szerves (szelenometionin és szelenocisztein). A szervezet a szerves anyagokat sokkal jobban tudja hasznosítani, éppen ezért a szerves kötésű ásványi anyagok felszívódása jobb, kímélik az emésztőrendszert, nem okoznak gyomorbántalmakat.
A Netamin Szerves Szelén tabletta a szelént szerves kötésben tartalmazza! Egy klinikai kutatás alapján a Netamin Szerves Szelén tablettában található forma, az L-szelenometion felszívódásának mértéke 19%-kal magasabb, mint a szervetlen szelenité.2
OGYÉI szám: 19690/2017. Ez mit jelent? Azt, hogy a termék a jogszabályi előírásoknak megfelelve be lett jelentve az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézetnél mint étrend-kiegészítő készítmény. A nálunk vásárolható termékek mindegyike minden esetben magas minőség-biztosítási követelmények mellett, kiváló alapanyagokból készül a Te egészségedért.
Hivatkozások
1 https://ods.od.nih.gov/factsheets/Selenium-HealthProfessional/
2 Burk RF, Norsworthy BK, Hill KE, et al. Effects of chemical form of selenium on plasma biomarkers in a high-dose human supplementation trial. Cancer Epidemiol Biomarkers Prev. 2006 Apr;15(4):804-10.
Tudnivalók, érdekességek a termékben található hatóanyagokról, a legújabb vizsgálatok és tudományos eredmények tükrében.*
A szelén szerepe a női szervezetben (termékenység, terhesség, hormonműködés)
A szelén egy hatékony antioxidáns, amely megvédi a női szaporító szervrendszert (különösen a petefészket) a szabadgyökök okozta károsodásoktól, és támogatja az egészséges sejtosztódást. Ez segíti a petesejteket tartalmazó tüszők egészséges fejlődését.1
Számos vizsgálat utal arra, hogy a szelénhiánynak szerepe lehet a nőket érintő reproduktív és terhességi problémákban – például meddőség, vetélés, preeclampsia, méhen belüli növekedés-visszamaradás, koraszülés, és terhességi cukorbetegség. 2-4
A szelén és a nemi hormonok kiválasztása között komplex interakció áll fenn a luteális fázis során, ezért is nélkülözhetetlen a termékenységhez.5
Szelénre szükség van az egészséges pajzsmirigyműködéshez is – a szelénhiány gyakran együtt jár a pajzsmirigyzavarral, növeli a pajzsmirigy-alulműködés, Hashimoto thyreoiditis, megnagyobbodott pajzsmirigy (golyva) és a pajzsmirigy túlműködést okozó Basedow-kór kockázatát. A pajzsmirigy működési zavarai meddőséget, illetve a terhesség és a szülés során fellépő komplikációt okozhatnak, ezért is olyan fontos a megfelelő szelénbevitelről minden nőnek gondoskodnia.6-8
Vizsgálatok kimutatták, hogy a PCOS-ben szenvedő nők szervezetében jelentős mértékben alacsonyabb a szelén szintje.9 Az utóbbi évek kutatásai alapján úgy tűnik, hogy a szelénpótlás mindenképp hasznos eleme lehet a PCOS-betegek életmód-váltásának.10-12
Ugyancsak összefüggést találtak a szelénhiány és az endometriózis, illetve a mióma jelenléte és a tünetek súlyossága között. 13-14
A szelén szerepe a férfi termékenységben
Mit mondanak a tudományos adatok? Egy 2012-es tanulmány megállapítása szerint 4-ből mindössze 1 férfi rendelkezik optimális sperma minőséggel. 15 Egyes becslések szerint az 1930-as évek óta 50%-kal csökkent a férfiak spermiumszáma!16
Mi állhat ennek a jelenségnek a hátterében? A válasz nagyok sokrétű, de egy dolgot biztosan tudunk: bizonyos, a spermiumok egészsége szempontjából kulcsfontosságú tápanyagok – mint pl. a szelén – bevitelével a termékenység jelentős mértékben javítható.
Egy férfi szervezetében található összes szelén fele a herékben és a szaporítószervekben található. A szelén fontos alkotóeleme a glutation-peroxidáz 4 (GPx4) nevű szelenoproteinnek, ami elengedhetetlen:
• a spermiumok termelődéséhez és éréséhez
• a spermiumok antioxidáns védelméhez
• a spermiumok normális szerkezetéhez
• a spermiumok mozgásához és életképességéhez 17
Számos kutatás igazolta, hogy a szelén kulcsfontosságú az egészséges spermiumképződéshez, megfelelő szintje szoros kapcsolatban áll a spermaszámmal és a spermiumok mozgékonyságával.18-20
* Kijelentjük, hogy a termékeinkben található hatóanyagokról szóló írásaink kizárólag ismeretterjesztő és tájékoztató célokat szolgálnak. Az általunk közzétett információk nem minősülnek hatásállításoknak, sem orvosi tanácsnak, illetve nem pótolják az orvosi kivizsgálást és kezelést. A hatóanyagokat a legújabb, releváns, lektorált tudományos szakirodalmi adatok alapján mutatjuk be, általános érvényűen, nem termékspecifikusan. Szakértőink törekednek arra, hogy átfogó képet nyújtsanak a rendelkezésre álló klinikai vizsgálatokról és azok eredményeiről mindazoknak, akik erre fogékonyak és ismereteiket bővíteni szeretnék.
Hivatkozások
1 Ceko MJ, Hummitzsch K, Hatzirodos N, et al. X-Ray fluorescence imaging and other analyses identify selenium and GPX1 as important in female reproductive function. Metallomics. 2015 Jan;7(1):71-82.
2 Mistry HD, Broughton Pipkin F, Redman CW, et al. Selenium in reproductive health. Am J Obstet Gynecol. 2012 Jan;206(1):21-30.
3 Rayman MP, Bode P, Redman CW. Low selenium status is associated with the occurrence of the pregnancy disease preeclampsia in women from the United Kingdom. Am J Obstet Gynecol. 2003 Nov;189(5):1343-9.
4 Rayman MP, Wijnen H, Vader H, et al. Maternal selenium status during early gestation and risk for preterm birth. CMAJ. 2011 Mar 22;183(5):549-55.
5 Zagrodzki P, Ratajczak R. Selenium status, sex hormones, and thyroid function in young women. J Trace Elem Med Biol. 2008;22(4):296-304
6 Redmond GP. Thyroid dysfunction and women’s reproductive health. Thyroid. 2004;14 Suppl 1:S5-15.
7 Cignini P, Cafà EV, Giorlandino C, et al. Thyroid physiology and common diseases in pregnancy: review of literature. J Prenat Med. 2012 Oct;6(4):64-71.
8 Jefferys A, Vanderpump M, Yasmin E. Thyroid dysfunction and reproductive health. The Obstetrician & Gynaecologist 2015;17:39–45
9 Coskun A, Arikan T, Kilinc M, et al. Plasma selenium levels in Turkish women with polycystic ovary syndrome. Eur J Obstet Gynecol Reprod Biol. 2013 Jun;168(2):183-6.
10 Jamilian M, Razavi M, Fakhrie Kashan Z, et al. Metabolic response to selenium supplementation in women with polycystic ovary syndrome: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial. Clin Endocrinol (Oxf). 2015 Jun;82(6):885-91.
11 Razavi M, Jamilian M, Kashan ZF, et al. Selenium Supplementation and the Effects on Reproductive Outcomes, Biomarkers of Inflammation, and Oxidative Stress in Women with Polycystic Ovary Syndrome. Horm Metab Res. 2016 Mar;48(3):185-90.
12 Faghfoori Z, Fazelian S, Shadnoush M, et al. Nutritional management in women with polycystic ovary syndrome: A review study. Diabetes Metab Syndr. 2017 Nov;11 Suppl 1:S429-S432.
13 Hernández Guerrero CA, Bujalil Montenegro L, de la Jara Díaz J, et al. [Endometriosis and deficient intake of antioxidants molecules related to peripheral and peritoneal oxidative stress]. Ginecol Obstet Mex. 2006 Jan;74(1):20-8.
14 Mutafchiev K, Popov I, Tsafarov M. [Manganese and selenium content in plasma of women with uterine myoma]. Akush Ginekol (Sofiia). 2007;46(9):43-5.
15 Jorgensen N, Joensen UN, Jensen TK, et al. Human semen quality in the new millennium: a prospective cross-sectional population-based study of 4867 men. BMJ Open. 2012;2(4).
16 Merzenich H, Zeeb H, Blettner M. Decreasing sperm quality: a global problem? BMC Public Health. 2010;10:24.
17 Foresta C, Flohé L, Garolla A, et al. Male fertility is linked to the selenoprotein phospholipid hydroperoxide glutathione peroxidase. Biol Reprod. 2002 Sep;67(3):967-71.
18 Safarinejad MR, Safarinejad S. Efficacy of selenium and/or N-acetyl-cysteine for improving semen parameters in infertile men: a double-blind, placebo controlled, randomized study. J Urol. 2009 Feb;181(2):741-51.
19 Scott R, MacPherson A, Yates RW, et al. The effect of oral selenium supplementation on human sperm motility. Br J Urol. 1998 Jul;82(1):76-80.
20 Ahmadi S, Bashiri R, Ghadiri-Anari A, et al. Antioxidant supplements and semen parameters: An evidence based review. Int J Reprod Biomed (Yazd). 2016 Dec;14(12):729-736
Bővebben a hatóanyagokról
Tudnivalók, érdekességek a termékben található hatóanyagokról, a legújabb vizsgálatok és tudományos eredmények tükrében.*
A szelén szerepe a női szervezetben (termékenység, terhesség, hormonműködés)
A szelén egy hatékony antioxidáns, amely megvédi a női szaporító szervrendszert (különösen a petefészket) a szabadgyökök okozta károsodásoktól, és támogatja az egészséges sejtosztódást. Ez segíti a petesejteket tartalmazó tüszők egészséges fejlődését.1
Számos vizsgálat utal arra, hogy a szelénhiánynak szerepe lehet a nőket érintő reproduktív és terhességi problémákban – például meddőség, vetélés, preeclampsia, méhen belüli növekedés-visszamaradás, koraszülés, és terhességi cukorbetegség. 2-4
A szelén és a nemi hormonok kiválasztása között komplex interakció áll fenn a luteális fázis során, ezért is nélkülözhetetlen a termékenységhez.5
Szelénre szükség van az egészséges pajzsmirigyműködéshez is – a szelénhiány gyakran együtt jár a pajzsmirigyzavarral, növeli a pajzsmirigy-alulműködés, Hashimoto thyreoiditis, megnagyobbodott pajzsmirigy (golyva) és a pajzsmirigy túlműködést okozó Basedow-kór kockázatát. A pajzsmirigy működési zavarai meddőséget, illetve a terhesség és a szülés során fellépő komplikációt okozhatnak, ezért is olyan fontos a megfelelő szelénbevitelről minden nőnek gondoskodnia.6-8
Vizsgálatok kimutatták, hogy a PCOS-ben szenvedő nők szervezetében jelentős mértékben alacsonyabb a szelén szintje.9 Az utóbbi évek kutatásai alapján úgy tűnik, hogy a szelénpótlás mindenképp hasznos eleme lehet a PCOS-betegek életmód-váltásának.10-12
Ugyancsak összefüggést találtak a szelénhiány és az endometriózis, illetve a mióma jelenléte és a tünetek súlyossága között. 13-14
A szelén szerepe a férfi termékenységben
Mit mondanak a tudományos adatok? Egy 2012-es tanulmány megállapítása szerint 4-ből mindössze 1 férfi rendelkezik optimális sperma minőséggel. 15 Egyes becslések szerint az 1930-as évek óta 50%-kal csökkent a férfiak spermiumszáma!16
Mi állhat ennek a jelenségnek a hátterében? A válasz nagyok sokrétű, de egy dolgot biztosan tudunk: bizonyos, a spermiumok egészsége szempontjából kulcsfontosságú tápanyagok – mint pl. a szelén – bevitelével a termékenység jelentős mértékben javítható.
Egy férfi szervezetében található összes szelén fele a herékben és a szaporítószervekben található. A szelén fontos alkotóeleme a glutation-peroxidáz 4 (GPx4) nevű szelenoproteinnek, ami elengedhetetlen:
• a spermiumok termelődéséhez és éréséhez
• a spermiumok antioxidáns védelméhez
• a spermiumok normális szerkezetéhez
• a spermiumok mozgásához és életképességéhez 17
Számos kutatás igazolta, hogy a szelén kulcsfontosságú az egészséges spermiumképződéshez, megfelelő szintje szoros kapcsolatban áll a spermaszámmal és a spermiumok mozgékonyságával.18-20
* Kijelentjük, hogy a termékeinkben található hatóanyagokról szóló írásaink kizárólag ismeretterjesztő és tájékoztató célokat szolgálnak. Az általunk közzétett információk nem minősülnek hatásállításoknak, sem orvosi tanácsnak, illetve nem pótolják az orvosi kivizsgálást és kezelést. A hatóanyagokat a legújabb, releváns, lektorált tudományos szakirodalmi adatok alapján mutatjuk be, általános érvényűen, nem termékspecifikusan. Szakértőink törekednek arra, hogy átfogó képet nyújtsanak a rendelkezésre álló klinikai vizsgálatokról és azok eredményeiről mindazoknak, akik erre fogékonyak és ismereteiket bővíteni szeretnék.
Hivatkozások
1 Ceko MJ, Hummitzsch K, Hatzirodos N, et al. X-Ray fluorescence imaging and other analyses identify selenium and GPX1 as important in female reproductive function. Metallomics. 2015 Jan;7(1):71-82.
2 Mistry HD, Broughton Pipkin F, Redman CW, et al. Selenium in reproductive health. Am J Obstet Gynecol. 2012 Jan;206(1):21-30.
3 Rayman MP, Bode P, Redman CW. Low selenium status is associated with the occurrence of the pregnancy disease preeclampsia in women from the United Kingdom. Am J Obstet Gynecol. 2003 Nov;189(5):1343-9.
4 Rayman MP, Wijnen H, Vader H, et al. Maternal selenium status during early gestation and risk for preterm birth. CMAJ. 2011 Mar 22;183(5):549-55.
5 Zagrodzki P, Ratajczak R. Selenium status, sex hormones, and thyroid function in young women. J Trace Elem Med Biol. 2008;22(4):296-304
6 Redmond GP. Thyroid dysfunction and women’s reproductive health. Thyroid. 2004;14 Suppl 1:S5-15.
7 Cignini P, Cafà EV, Giorlandino C, et al. Thyroid physiology and common diseases in pregnancy: review of literature. J Prenat Med. 2012 Oct;6(4):64-71.
8 Jefferys A, Vanderpump M, Yasmin E. Thyroid dysfunction and reproductive health. The Obstetrician & Gynaecologist 2015;17:39–45
9 Coskun A, Arikan T, Kilinc M, et al. Plasma selenium levels in Turkish women with polycystic ovary syndrome. Eur J Obstet Gynecol Reprod Biol. 2013 Jun;168(2):183-6.
10 Jamilian M, Razavi M, Fakhrie Kashan Z, et al. Metabolic response to selenium supplementation in women with polycystic ovary syndrome: a randomized, double-blind, placebo-controlled trial. Clin Endocrinol (Oxf). 2015 Jun;82(6):885-91.
11 Razavi M, Jamilian M, Kashan ZF, et al. Selenium Supplementation and the Effects on Reproductive Outcomes, Biomarkers of Inflammation, and Oxidative Stress in Women with Polycystic Ovary Syndrome. Horm Metab Res. 2016 Mar;48(3):185-90.
12 Faghfoori Z, Fazelian S, Shadnoush M, et al. Nutritional management in women with polycystic ovary syndrome: A review study. Diabetes Metab Syndr. 2017 Nov;11 Suppl 1:S429-S432.
13 Hernández Guerrero CA, Bujalil Montenegro L, de la Jara Díaz J, et al. [Endometriosis and deficient intake of antioxidants molecules related to peripheral and peritoneal oxidative stress]. Ginecol Obstet Mex. 2006 Jan;74(1):20-8.
14 Mutafchiev K, Popov I, Tsafarov M. [Manganese and selenium content in plasma of women with uterine myoma]. Akush Ginekol (Sofiia). 2007;46(9):43-5.
15 Jorgensen N, Joensen UN, Jensen TK, et al. Human semen quality in the new millennium: a prospective cross-sectional population-based study of 4867 men. BMJ Open. 2012;2(4).
16 Merzenich H, Zeeb H, Blettner M. Decreasing sperm quality: a global problem? BMC Public Health. 2010;10:24.
17 Foresta C, Flohé L, Garolla A, et al. Male fertility is linked to the selenoprotein phospholipid hydroperoxide glutathione peroxidase. Biol Reprod. 2002 Sep;67(3):967-71.
18 Safarinejad MR, Safarinejad S. Efficacy of selenium and/or N-acetyl-cysteine for improving semen parameters in infertile men: a double-blind, placebo controlled, randomized study. J Urol. 2009 Feb;181(2):741-51.
19 Scott R, MacPherson A, Yates RW, et al. The effect of oral selenium supplementation on human sperm motility. Br J Urol. 1998 Jul;82(1):76-80.
20 Ahmadi S, Bashiri R, Ghadiri-Anari A, et al. Antioxidant supplements and semen parameters: An evidence based review. Int J Reprod Biomed (Yazd). 2016 Dec;14(12):729-736
Adagolási javaslat
Hatóanyag-táblázat, összetevők
Hatóanyag | A napi adag tartalmaz (1 tabletta) | NRV% |
---|---|---|
Szelén szerves kötésben (L-szelenometionin) | 100 mcg | 182% |
Hozzászólások